Poraz Primorca

visibility 918
comment 0

Evrokup: Primorac izgubio od Marseja, četvrtfinale i dalje izvjesno

Vaterpolisti Primorca izgubili su u drugom kolu kvalifikacionog turnira Evrokupa od domaćina Marseja (10:7).

Od specijalnog izvještača iz Marseja: K.M.

Prolaz u četvrtfinale moraju da traže u meču sa riječkim Primorjem (nedjelja, 11 sati).

Igrači Petra Vica nisu bili na nivou prethodnih utakmica, posebno u fazi odbrane, pa je pobjeda francuskog predstavnika krajnje zaslužena.

U prve dvije četvrtine Kotorani su održavali egal, no nastavak susreta protiče u dominaciji Marseja koji u tom periodu veže šest pogodaka za rezultat 10:4.

Kako je pred kraj druge četvrtine zbog prigovora s pravom zamjene isključen Damir Crepulja, teško je bilo očekivati bolji ishod. Aljoša Mačić je sa dva gola bio najefikasniji u Primorcu.

Kotorski tim favorit je protiv Primorja, a trijumfom osigurao bi drugo mjesto na turniru i plasman u četvrtfinale Evrokupa, što bi, nakon višegodišnjeg posta na međunarodnoj sceni, predstavljalo veliki uspjeh.

MARSEJ – PRIMORAC 10:7 (2:2, 3:2, 3:0, 2:3)

Marsej – Olimpijski bazen “Pjer Garso”. Sudije: Teiksido (Španija), Kastanjola (Italija).

Marsej: Hovhanisjan, Kristiens, Olivon, Izdinski 2, Kimbel 1, Serveti, Vanpeperštret, Đurđić 2, Marion-Verno, Kovačević 2, Vukičević 3, Kamarasa, Šćepanović.

Primorac: Šubladze, Drašković, Crepulja 1, Petrović 1, Matković, Gopčević, Ivanković 1, Pavličević, Višnjakov, Grgurević 1, Kriještorac 1, Mačić 2, Isljamović.