comment 0

Sutićeva serija za pobjedu u derbiju

Primorcu je pripao bokeljski derbi.

Slaba utjeha za izgubljeni kup, ali važna pobjeda za povratak samopouzdanja.

Jadran je bio ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini koju je dobio sa 3:2. Bilo je to i jedino vođstvo Novljana.

U nastvku je proradio Sutić, uslijedila je serija od 4:0, a Kotorani su pokazali svom rivalu kako se igra jaka odbrana.

Prvi dio igre je završio sa solidnom prednošću od dva gola (5:3), koju je domaći tim u posljednje dvije četvrtine uvećao. Sutić je još dva puta zatresao mrežu, četiri  puta u nizu, za nedostižnih 8:4.

Iskusni Krizman samo je ublažio poraz (8:5).

Pored igrača utakmice Sutića (efikasan u napadu, još bolji u odbrani), svoju najbolju partiju u seniorskoj konkurenciji pružio je golman Krivokapić.

Igra sa igračem više i dalje je ostala hronična boljka bokeljskih rivala.

Strateg Primorca Veljko Uskoković zadovoljan je rezultatom, a posebno igrom u odbrani.

– Igrali smo jako u odbrani i zatvorili kontru koja je njihovo najjače oružje. Naporan rad se isplatio. Dobro je za naše samopouzdanje što poslije pobjede u derbiju ulazimo u seriju teških utakmica – rekao je Uskoković.

Njegovo zadovoljstvo dijeli i najbolji pojedinac na meču Sutić.

– Važno je da smo prekinuli seriju poraza i to baš u bokeljskom derbiju. Uvijek je slatko pobijediti Jadran. Nadam se da će nam ova pobjeda podići samopouzdanje – istakao je Sutić.

Primorac – Jadran 8:5 (2:3, 3:0, 2:1, 1:1)

Kotor – Bazen ‘Nikša Bućin’. Gledalaca: 400. Sudije: Nenad Periš i Joško Prančić (obojica iz Splita). Igrač više: Primorac 6(2), Jadran 10(3). Peterci: Primorac 1(1).

Primorac: Krivokapić (10 odbrana), Đurović, Marković 1, Gopčević, Bulatović, Fanfani, Radonjić, M. Brguljan, Sutić 4(1), Paunović, Popović 1, Murišić 2, U. Brguljan, Mačić.

Jadran: Šćepanović (13 odbrana), Ćirović, Giga 1, Tešanović, Vidović, Vuksanović, M. Porobić, Sarić 1, Latinović 1, I. Porobić, Pasuljević, Popadić, Krizman 2.

Igrač utakmice: Nikola Sutić (Primorac).