Uspjeh Bokelja

visibility 245
comment 0

Pobjeda lidera u bokeljskom derbiju

Bokelj je zasluženo upisao prvu proljećnu pobjedu savladavši u 20. kolu Arsenal (2:0).

Piše: Zoran MARKOVIĆ

Poslije lošeg starta (osvojio samo bod u prethodna dva kola), lider Druge lige je konačno obradovao svoje navijače.

Lider je otpočetka imao inicijativu, a poveo je iz prve šanse. Krasnići je, u 37. minutu, centrirao sa lijeve strane, Ikeda spustio glavom loptu do Šćekića koji je bio precizan sa desetak metara. Bila je to najljepša akcija na utakmici.

Derbi je prelomio Nikezić u 58. minutu. Ikeda je prošao po lijevom krilu, ubacio loptu u peterac, a najbolji strijelac Bokelja bio je brži i prisebniji od Arsenalovih defanzivaca – 2:0.

Najljepša akcija domaćina u nastavku nije krunisana golom. Pajović je u 55. minutu pobjegao po desnoj strani i asistirao Ikedi koji preskoče loptu za Šćekića, ali najboljeg pojedinca na susretu zaustavlja kapiten Arsenala Krgović.

Gosti su izbjeglu ubjedljiviji poraz zahvaljujuću golmanu Đuroviću koji je zaustavio opasne udarce Ikede, Nikezića i Šćekića.

Uoči bokeljskog derbija igrači i navijači su se minutom ćutanja oprostili od Željka Radanovića Galjega, bivšeg fudbalera i vjernog navijača Bokelja, koji je preminuo u 51. godini.

Bokelj je u narednom kolu ponovo domaćin. Na noge mu dolazi Jedinstvo, ekipa iz donjeg dijela tabele, pa Kotorani očekuju novu pobjedu.

Bokelj – Arsenal 2:0 (1:0)

Kotor – Gradski stadion. Gledalaca: 300. Glavni sudija: Miloš Bošković (Podgorica) – 7. Pomoćnici: Veselin Radunović (Nikšič) – 7, Vladan Todorović (Nikšić) – 7. Strijelci: Šćekić u 37. i Nikezić u 58. Žuti kartoni: Maraš (Bokelj), Manojlovič (Arsenal).

Bokelj: Petković 7, Šćekić 7,5, Mikijelj 7, Martić 7, Pajović 7,5 (od 78. Maraš -), Kotorac 7, Nikezić 7 (od 85. Pavićević -), Ikeda 7, Krasnići 7, Todorović 7,5, Popović 7 (od 29. Ščepanović 7).

Arsenal: Đurović 7,5, Ličina 6, Savović 6,5, Krgović 56,5, Leverda 5,5 (od 73. Dedejić -), Nikolić 6, Đorđević (od 55. Skenderi 6), Mršulja 5,5, Manojlović 5,5, Fatović 6 (od 60. Radenović 6), Mikijelj 5,5.

Igrač utakmice: Aleksandar Šćekić (Bokelj) – 7,5.