visibility 262
comment 0

Primorac nastavio pobjednički niz

U 16. kolu TJVL Primorac je očekivano i zasluženo upisao nova tri boda.

Izgleda da je prva pobjeda u gostima, kada je u Makarskoj savladan POŠK, ohrabrila mlade pulene Veljka Uskokovića da nastave pobjednički niz.

Zagrepčani su bili ravnopravan rival do početka treče četvrtina, kada je na semaforu pisalo 4:4. Tada je krenula serija od 4:0, a strijelci su bili Murišić, Đurović i Marković dva puta.

Važan trenutak na utakmici dogodio se krajem drugog kvartala kod rezultata 3:2, kada je Brguljan odbranio peterac Samodolu. Odbrana peterca i još nekoliko dobrih intervencija Brguljana bili su vjetar u leđa igračima Primorca, koji su, već krajem treće četvrtine, riješili pitanje pobjednika.

Pored golmana Brguljana, najveći doprinos pobjedi dao je reprezentativac Marković.

Primorac – Medveščak 10:5 (2:1, 1.1, 4:2, 3:1)

Kotor – Bazen ‘Nikša Bućin’. Gledalaca: 200. Sudije: Savinović (Dubrovnik), Obradović (Herceg Novi). Igrač više: Primorac 7(3), Medveščak 9(3). Peterci: Primorac 1(1), Medveščak 1(0).

Primorac: B. Krivokapić, Đurović 1, Marković 3, Gopčević, S. Krivokapić 1, Mačić, Radonjić, M. Brguljan, Sutić 2(1), Paunović, Popović, Murišić 2, U. Brguljan (11 odbrana i peterac).

Medveščak: Selem (sedam odbrana), Avdić, T. Jelavić, Blažević 1, Capan, Vegar, M. Jelavić, Maras 1, Kolar 2, Lipar, Brlečić 1, Samodol, Jukić, Šarić.

Igrač utakmice: Uglješa Brguljan (Primorac).