visibility 474
comment 0

Miljan Popović prelomio derbi začelja

Primorac je opravdao ulogu favorita u 13. kolu TJVL.

Za rukometni rezulatat, pored nekoliko raspoloženih strijelaca, veliku zaslugu imaju i veoma loše odbrane oba rivala.

Inače, bio je to meč čestih preokreta. Poslije 2:1 za Kotorane, gosti krajem drugog kvartala ulaze u seriju od tri gola za 2:4, a konačan rezultat prvog poluvremena (3:4) postavlja petnaestogodišnji Radonjić.

Nakon 4:6 probudio se reprezentativac Popović, počeo pogađati iz svih pozicija vezavši četiri pogotka za vođstvo od 8:6. Od pet golova Primorca u trećem periodu Popović je postigao čak četiri.

Posljednji trzaj Šibenik je imao početkom posljednjeg perioda kada je Vlahović iskoristio peterac, a kapiten Španja poravnao na 8:8.

Mladi igrači Primorca ušli su u još jednu seriju od četiri pogotka, osiguravši pobjedu u derbiju začelja.

U tom dijelu pogađali su Marković, Murišić i kapiten Gopčević dva puta.

Posljednja četvrtina završena je istim rezultatom kao minuli bokeljski derbi (8:5).

Primorac – Šibenik 16:12 (2:1, 1:3, 5:3, 8:5)

Kotor – Bazen ‘Nikša Bućin’. Gledalaca: 150. Sudije: Ivanovski (Herceg Novi) i Blašković (Dubrovnik). Igrač više: Primorac: 11(6). Šibenik 11(4). Peterci: Šibenik 1(1).

Primorac: Krivokapić (osam odbrana), Đurović 1, Marković 2, Gopčević 2, Bulatović, Fanfani, Radonjić 1, Mačić 1, Sutić 1, Paunović, Popović 6, Murišić 2, Brguljan, Kriještorac.

Šibenik: Jukić (sedam odbrana), Erak, Zonić, Sentić 4, Petković, Bašić, Vlahović 3(1), Rončević, Perkov 1, Sabioni 3, Bulat, Španja 1, Šparada, Perić.

Igrač utakmice: Miljan Popović (Primorac).