Sa zalihom u Budvu

visibility 642
comment 0

Kralj ohrabrio saigrače

Polufinale Kupa je potvrdilo da je zlatno doba našeg klupskog vaterpola završeno u Rijeci i Napulju, ali i da je kotorska škola još živa.

Primorac nije bio favorit na papiru, a ide na revanš u Budvu sa realnim šansama da se domogne finala.

Prve dvije četvrtine protekle su u ispitivanju snaga. Primorac je jurio minimalnu prednost Budve do kraja poluvremena kada je na semaforu stajalo – 3:3.

Prvi brejk napravio je mladi centar Nikola Murišić koji je dobio duel sa Sergejem Lobovim – 4:3.

Najbolji vaterpolo gledao se u posljednjoj četvrtini.

Vrtić Veljka Uskokovića se ohrabrio i krenuo da ovjeri rivala. Dubrovčanin Nikola Sutić preciznim projektilom iz daljine poveća prednost na 5:3, iskupivši se za ispucavanje u prve dvije četvrtine. Taj gol je podigao navijače na noge, pa je Primorac jedinim golom Nikole Markovića prvi put došao na plus tri – 7:4.
Konačan rezultat postavio je francuski internacionalac Ugo Krusila – 7:5.

Ipak, prednost od dva gola daje nadu Kotoranima da mogu stići do bokeljskog derbija u finalu i nadajmo se prvog trofeja u sezoni.

U ujednačenom timu odskočio je golman Aleksandro Kralj sa devet odbrana, što je dalo veliko samopouzdanje njegovim saigračima.

Očekuje nas zanimljiv revanš u Budvi, gdje će, kako je najavljeno, Primorac imati još veću podršku Beštija.

– Ne mogu da budem zadovaljan ni igrom, ni rezultatom. Primorac je pobijedio zahvaljujući golovima iz igre. Ipak, ovo je tek prvo poluvrijeme. Nadam se da odgovornom i disciplinovanom igrom možemo nadoknaditi prednost – rekao je Drago Pejaković, šef stručnog štaba Budve.

– Zadovoljan sam igrom i rezultatom. Momci su igrali dobro u odbrani, nije lako zadržati ekipu kao što je Budva na samo pet golova. Nadam se da možemo ponoviti dobru igru i proći u finale – rekao je Veljko Uskoković, šef stručnog štaba Primorca.

Nadu svog trenera dijeli i reprezentativac Miljan Popović.

– Napredovali smo, podigli igru, što ohrabruje pred revanš u Budvi. Još nije sve završeno, ali vjerujem u konačan uspjeh – rakao je Popović.

Primorac – Budva 7:5 (2:2, 1:1, 1:0, 3:2)

Kotor – Bazen ‘Nikša Bućin’. Gledalaca: 500. Sudije: Obradović i Ivanovski (obojica iz Herceg Novog). Igrač više: Primorac 6(2), Budva 6(3).

Primorac: Kralj (devet odbrana), Đurović, Marković 1, Gopčević, Bulatović, Fanfani 1, Mačić 1, Brguljan, Sutić 2, Vukasović, Popović 1, Murišić 1, B. Krivokapić i S. Krivokapić.

Budva: Lazović (šest odbrana), Vukmirović, Crepulja 1, Konatar, Ćetković, Tičić 1, Lobov, Krusila 2, Vukčević, Radunović, Ivančević 1, Drašković, Blejk i Rouč.

Igrač utakmice: Aleksandro Kralj (Primorac).