Trijumf lidera

visibility 674
comment 0

Furiozna završnica Bokelja

U derbiju 12. kolu Druge lige Bokelj je ubjedljivo i zasluženo pobijedio Kom sa 4:0.

Ovim trijumfom, uz poraz Berana, lider je povećao razliku na osam bodova.

Utakmicu je riješio najbolji strijelac kotorskog tima Nikezić sa dva gola, a goste su ovjerili Vujović iz penala i igrač sa klupe Krasnići.

Veliku inicijativu domaći sastav krunisao je u 33. minutu. Ikeda je asistirao Nikeziću koji je šmekarski lobovao Prelevića za 1:0. Japanski internacionalac mogao je da riješi meč u 45. minutu, ali je njegov udarac završio od bloka u korner.

Prvo poluvrijeme karakteriše i sporna situacija iz 3. minuta. Nikezić je prezicno šutirao, lopta je pogodila u ruku jednog igrača na gol liniji, navijači su tražili penal, ali sudija Vujović nije bio istog mišljenja.

U nastavku, gosti su se otvorili, krenuli agresivnije, pa je Ljumić u 53. propustio najpovoljniju šansu za svoj tim. Igrači Koma su, takođe, udarcima iz daljine i pokušajima iz prekida ugrožavali gol Petkovića. Poslije petnaestak minuta Bokelj je uspostavio ravnotežu, da bi u završnici došao do neočekivano ubjedljivog trijumfa.

Trenutak odluke dogodio se u 78. minutu. Nikezić je primio loptu između dva štopera, izdržao duel i u trenutku kada je posrtao vješto plasirao loptu pored rezervnog golmana Ita koji je sedam minuta ranije zamijenio povrijeđenog Prelevića.

U 83. Popović je iznudio penal za Bokelj. Uspio je da otme loptu nesigurnom japanskom golmanu koji nije imao drugog izbora sem da ga sruši. Vujović je rutinski izveo jedanaesterac za 3:0.

Konačan rezultat postavio je mladi Krasnići koji je u 85. minutu zamijenio jednog od boljih aktera derbija Vujovića. Talentovani igrač, koji povremeno dobija šansu, vješto je plasirao loptu sa ivice šesnaesterca koja se od stativa odbila u gol.

Bokelj je odigrao najbolju utakmicu na svom terenu u dosadašnjem dijelu prvenstva i zasluženo je ispraćen aplauzom malobrojne publike. Ovakva igra je poziv navijačima da u većem broju dolaze na utakmice.

Bokelj – Kom 4:0 (1:0)

Kotor – Gradski stadion. Gledalaca: oko 200. Glavni sudija: Savo Vujović (Cetinje) – 6. Pomoćnici: Miodrag Brajović (Spuž) – 7 i Blažo Bogdanović (Cetinje) – 7. Strijelci: Nikezić  33. i 78., Vujović 83. iz jedanaesterca i Krasnići 90. minut. Žuti kartoni: Kotorac (Bokelj), Popović, Nenadović, Alković i Ljumić (Kom).

Bokelj: Petković 7, V. Pavićević 7, Spalević 7, Šćekić 6,5, Martić 7,5, Kotorac 6,5 (od 81. Milošević -), Nikezić 8 (od 87. I. Pavićević -), Vujović 7,5 (od 85. Krasnići -), Ikeda 8, Todorović 7 i Popović 7,5.

Kom: Prelević 6,5 (od 71. Ito 5), Dedić 5,5, Perović 6, Popović 5,5, Peličić 5, Golubović 5,5, Osmajlić 5,5 (od 82. Džankić -), Nenadović 6 (od 71. Čarapić -), Janković 6, Alković 5,5, Ljumić 6.

Igrač utakmice: Miloš Nikezić (Bokelj) – 8.