Razočaranje Kotorana

visibility 269
comment 0

Derbi pripao Jadranu: Huligani napali igrače i stručni štab Primorca; povrijeđen vozač autobusa

Vaterpolisti Primorca u 17. kolu Triglav Jadranske lige doživjeli su poraz u bokeljskom derbiju 6:4 (1:1, 1:0, 4:0, 0:3).

Kotorani su razočarali prikazanom igrom, ali nakon onog što su pretrpjeli po dolasku u Igalo, ne zaslužuju kritike.

Naime, autobus koji je prevozio igrače i stručni štab kotorskog kluba napala je grupa Jadranovih navijača. Huligani su najprije kamenovali i bakljama gađali autobus, a zatim i naš tim koji je išao prema ulazu bazena. Prilikom napada povrijeđen je vozač. (U toku večeri imaćemo opširnije informacije).

I pored ‘dobrodošlice’, igrači Veljka Uskokovića u prvom poluvremenu, obilježenom velikim brojem grešaka oba sastava, imali su minimalni zaostatak (2:1). U trećoj četvrtini, ipak, potop.

Novljani igraju agresivnije, koriste smušenost Kotorana, posebno u napadu, te sa četiri vezana gola grabe ka pobjedi (6:1).

U posljednjoj dionici Kotorani su, postigavši tri pogotka, samo izbjegli katastrofu.

Derbi kola, u kojem sudijski dvojac Vlašić-Rak nije bio na visini zadatka, u najvećoj mjeri odlučio je igrač više. Novljani su čak pet golova dali iz tih situacija (realizacija 5 od 7), dok su Kotorani još jednom imali jako loš postotak (3 od 12).

Sa dva pogotka najefikasniji na susretu bio je Pješivac. Po jedan gol dali su Popadić, Kovačić, Sekulić i Sarić za Jadran, dok su za Primorac pogađali Murišić, Danilović, Adžić i Matija Brguljan.

Uglješa Brguljan uknjižio je deset, a Kandić osam odbrana.