comment 0

Igrač više odlučio pobjednika

Poslije dvije uzastopne pobjede Primorac je poražen u 14. kolu TJVL.

Oslabljeni Kotorani, bez Kralja, Bulatovića i Fanfanija, bili su ravnopravan rival do sredine trećeg perioda.

Primorac je dobro otvorio utakmicu, poveo sa 2:0 i 3:1, ali su gosti brzo uspostavili ravnotežu.

Ipak, na poluvremenu je bilo 5:4 za domaćina. Posljednji put Kotorani su poveli sredinom trećeg kvartala (6:5) golom Markovića, ali u poslijednjih 12 minuta nisu uspjeli da savladaju Lazovića.

Seriju od 0:4 počeo je Kruzija pogotkom iz peterca, a nastavili su je Rouč, Drašković i Vukčević.

Nepovoljna okolnost za Kotorane bila je i to što su najmlađi prvotimac Radonjić i reprezentativac Popović prije vremena završili utakmicu zbog treće lične greške. Radonjić je izašao polovinom trećeg, a Popović početkom četvrtog perioda.

Pored većeg iskustva, utakmicu je presudila i mnogo bolja realizacija igrača više koju su demonstrirali gosti iz Budve. Dok su mladi igrači Primorca imali olovne ruke u tim situacijama, Budvani su rutinski i efikasno koristili prednost.

Primorac – Budva 6:9 (3:3, 2:1, 1:3, 0:2)

Kotor – Bazen ‘Nikša Bućin’. Gledalaca: 300. Sudije: Radičević i Curić (obojica iz Dubrovnika). Igrač više: Primorac: 10(2), Budva 9(6). Peterci: Budva 1(1).

Primorac: B.Krivokapić (devet odbrana), Đurović, Marković 3, Gopčević, S.Krivokapić, Lučić, Radonjić, Mačić, Sutić 1, Paunović 1, Popović 1, Murišić, Brguljan, Kriještorac.

Budva M:TEL: Lazović (sedam odbrana), Vukmirović, Crepulja, Konatar, Đurđić, Tičić 1, Lobov 2, Kruzija 2 (1), Vukčević 1, Radunović, Ivančević, Drašković 1, Blejk, Rouč 2

Igrač utakmice: Sergej Lobov (Budva).