visibility 265
comment 0

Zagrepčani očekivali jači otpor

U meču posljednjeg kola prvog dijela Jadranske lige od samog početka nije bilo neizvjesnosti.

Gosti su agresivno i odgovorno ušli u utakmicu, napravili seriju od 7:0 i već polovinom druge četvrtine završili priču.

Na prvi gol Kotorana čekalo se četrnaest minuta. Strijelac je bio Fanfani.

I u drugom poluvremenu Primorac je nastavio sa istom igrom, izostali su borbenost i motivacija, pa je za posljednjih šesnaest minuta samo Sutić uspio da savlada Marcelića.

Kod gostiju najviše se istakao rumunski reprezentativac Radu sa četiri gola, a uspješno su ga pratili Martinić i Vukičević koji su po tri puta zatresli mrežu.

U domaćem timu borbeni Sutić nije uspio da probudi i motiviše svoje mlađe saigrače.

Zaslužena i neočekivano ubjedljiva pobjeda Mladosti.

Primorac – Mladost 4:17 (0:4, 3:5, 1:5, 0:3)

Kotor – Bazen ‘Nikša Bućin’. Gledalaca: 200. Sudije: Rak i Curić (obojica iz Dubrovnika). Igrač više: Primorac 12(4), Mladost 10(6). Peterci: Mladost 1(1).

Primorac: U. Brguljan (1 odbrana), Đurović, Marković, Gopčević, Kriještorac, Fanfani 1, Radonjić, M. Brguljan, Sutić 1, Murišić 1, Popović 1, Vukasović, B. Krivokapić (4 odbrane) i S. Krivokapić.

Mladost: Marcelić (sedam odbrana), Radu 4, I. Milaković 2, I. Živković 1, Martinić 3, D. Živković 2, Gagulić, K. Milaković 1(1), Pavičić, Divković, Vukičević 3, Bukić 1, Pisk i Dašić.

Igrač utakmice: Kozmin Radu (Mladost).