Prvi poraz novog trenera

visibility 238
comment 0

Vaterpolisti Primorca poraženi od Mornara

Primorac je u 3. kolu Grupe B Triglav Regionalne vaterpolo lige poražen od Mornara u Splitu rezultatom 13:8 (3:2,3:2,2:2,5:2).

Piše: N. D.

Ovo je timu Miodraga Mirovića prvi poraz, nakon što su u prvom kolu remizarali protiv Vojvodine, a u drugom bili slobodni.

Poraz od iskusnijeg i protivnika čiji mladi igrači važe za jedne od najtalentovanijih u Hrvatskoj bio je očekivan, posebno ako se u uzme u obzir da je Mirović ekipu, čiji je prosjek godina 18, preuzeo prije tridesetak dana.

‘Mornari’ su bili dominantni tokom čitavog susreta, a trenutna razlika u kvalitetu, ali i fizičkoj spremi, do izražaja je naročito došla u drugom poluvremenu.

U prve dvije četvrtine Kotorani su uglavnom imali dva gola zaostatka, dok je rezultat samo u jednom trenutku bio neriješen, kada je na početku druge dionice Adžić pogodio za 3:3.

Nastavak susreta potvrdio je nadmoć domaćeg sastava koji je, nošen raspoloženima Banom, Ćalićem i Čorušićem, stigao i do konačnih plus pet.

Najfikasniji pojedinac u Primorcu bio je Saveljić sa dva, dok se u listu strijelaca upisao i novi igrač kotorskog tima Tzelatis.

Nakon ovog kola Primorac se nalazi na pretposljednjem mjestu Grube B, iza Medveščaka.