Srbija u finalu

visibility 356
comment 0

Ništa od finala: Crna Gora poražena od Srbije

Vaterpolisti Crne Gore u polufinalu evropskog šampionata izgubili su od Srbije rezultatom 10:9 (3:5, 1:2, 3:2, 3:0).

Piše: N. D.

U nedjelju će se boriti za bronzanu medalju sa Italijom koja je poražena od Mađarske.

Iako su izabranici Ranka Perovića odlično otvorili meč, Srbija je preokretom u nastavku došla do zasluženog trijumfa.

Crna Gora je vodila sa 5:1, u trećoj četvrtini takođe imala četiri gola prednosti (8:4), međutim, posljednja dionica donijela je potonuće crnogorske selekcije. U posljednjih četrnaest minuta postigla je samo jedan pogodak!

Dobra fizička pripremljenost, karakteristika Crne Gore tokom šampionata, izdušila je u drugom poluvremenu, kada je Srbija, potvrdivši izuzetan karakter, odličnom igrom u odbrani stigla do finala.

Crna Gora je, nakon zlata u Malagi, već godinama blizu, a tako daleko od najsjajnijeg odličja. Svakako pitanje za odgovorne u savezu.